Jste kadeřník? Chcete nakupovat vlasovou kosmetiku pro profesionály za velkoobchodní ceny? Slevy až 50 % pro profesionály. Zaregistrujte se!

Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá 09:00 - 15:00
0 ks
za
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 4 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu


Profesionál

 

  1. Úvod
  2. AKTUALITY A BLOG
  3. Umění odbarvování vlasů
23.07.2018

Umění odbarvování vlasů

José Antonio López, hlavní technolog Salerm Cosmetics, vysvětluje, jak vlasy zesvětlit s péčí a šetrností.

 

Co je zesvětlování/odbarvování vlasů?

Jedná se o odstranění pigmentu z přirozeně zbarvených nebo chemicky barvených vlasů za účelem dosažení na světlejší barvu vlasů.

 

S čím by měl kadeřník během odbarvování vlasů počítat?

Nejdříve musí zhodnotit stav vlasů a vlasové pokožky a zjistit historii vlasů. To znamená zjistit, jak byly vlasy v minulosti ošetřovány a chemicky upravovány. Velmi důležité je také zjistit, jaký výsledek zákazník očekává. Toto jsou nezbytně nutné věci, od kterých se odvíjí výběr technických produktů a také samotný proces zesvětlování vlasů.

 

Jaký je ideální stav?

Vlasy, které byly jíž dříve ošetřeny a jsou v dobré kondici, a vlasová pokožka bez kapilár. Zákazník musí být trpělivý a mít dostatek času, protože zesvětlování je dlouhý proces, který musí být vykonán s citlivým přístupem.

Existují nějaké předpoklady, které zajistí lepší výsledek? Jinými slovy, je určitý barevný základ lepší než jiný? Je snadnější zesvětlovat kratší vlasy oproti dlouhým?

Kratší vlasy je daleko snadnější zesvětlit. To stejné platí také u přírodních, nebarvených vlasů, které se daleko snadněji zesvětlují oproti barveným vlasům. Vlasy barvené tmavou barvou je velmi těžké zesvětlit. Nejobtížnější je zesvětlit vlasy barvené černou barvou. U těchto vlasů je obvykle vždy nutné podstoupit více než jedno zesvětlování než dosáhneme na požadovaný odstín. Jaké vlasy jsou k zesvětlení nejlepší? Ty, které jsou krátké, zdravé, nebarvené a nejsou černé.

 

Existuje ideální proces zesvětlování vlasů?

Pro nejlepší výsledek je důležité mít dostatek času a použít dobré produkty. Například Decopate a Magic Bleach od Salerm Cosmetics s kontrolovaným a postupným zesvětlováním, nebo Decoblue pro rychlé zesvětlení s velmi dobrým výsledkem.

Vždy je důležité věnovat patřičnou pozornost každému prameni vlasů. Pracujeme s tenkými prameny tak, abychom je dostatečně pokryli zesvětlovací směsí, a začínáme s těmi, které jsou nejkomplikovanější, tj. zesvětlujeme nejdříve střední část a konečky a naposledy až vlasy u hlavy.

Je extrémně důležité použít velmi kvalitní vyvíječ (peroxid, oxidant), který garantuje kvalitní péči o vlasy a vlasovou pokožku. Nemůžete použít lepší vyvíječ, než je Biokera Natura Color, který obsahuje šest organických olejů, které vyživují jak vlasy, tak také vlasovou pokožku.

Tónovací oleje společně se zesvětlujícím práškem pomáhají udržet vlhkost, což je také velmi užitečné. Abychom maximálně respektovali kvalitu vlasů, používáme vyvíječe s nízkou intenzitou (ideálně 6% nebo 9%).

Pokud není ani po uplynutí doby působení efekt zesvětlení dostatečný, odstraníme z vlasů zesvětlovací směs pomocí prstů (vždy používáme rukavice) nebo hřebenem a naneseme novou vrstvu zesvětlovací směsi. Takto může proces zesvětlování dále pokračovat. A jedná se o šetrnější přístup, než kdybychom vlasy mezi jednotlivým zesvětlováním šampónovali nebo pouze oplachovali.

Jakmile dosáhneme na požadovaný stupeň zesvětlení, vlasy opláchneme a důkladně, ale jemně umyjeme tak, abychom se zbavili všech zbytků zesvětlovací směsi. Poté vlasy natónujeme v závislosti na výsledku zesvětlení a požadovaném finálním efektu. Poté je vlasy důležité ošetřit kyselými produkty, ideálně pomocí řady Salerm Citric Balance, která zahrnuje šampón, masku a bezoplachový kondicionér ve spreji.

 

Jaké odstíny je nejlepší použít na zesvětlené vlasy?

To záleží na konečném výsledku, neexistují žádná pravidla. Můžeme použít jakoukoliv barvu SalermVision nebo Biokera Natura Color s 3% vyvíječem.

 

Zesvětlování vlasů do šedých až bílých odstínů je v současnosti velmi trendy. Jak zajistíme, aby se vlasy nestaly nudné a matné?

U těchto odstínů je dobré používat kyselé šampóny a masky, které ovšem zároveň vyživují, protože není důležité pouze uzavřít kutikulu, ale také zajistit dostatečnou vláhu vlasů. Proto používáme řadu Salerm Citric Balance, která udržuje vlasy v rovnováze. 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Akce, slevy a novinky přednostně na Váš e-mail
Přihlaste se k odběru novinek a získejte informace o akčních nabídkách a slevách jako první. Když vás budeme rušit, odběr můžete kdykoliv zrušit.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz